Vücut Bakımı

Vücut Bakımı Detay / El Ayak Bakımı
El Ayak Bakımı

El Ayak BakımıSağlıklı hayatın bir parçası olarak yapılan ayak bakımları, genel olarak pedikür tarzındaki bakımlardır. Medikal ayak bakımlarının pedikürden farkı; uygulama şekli, uygulayan kişi, uygulama sıklığı ve uygulama standartları olarak gruplandırılabilir. Medikal ayak bakımları bu işin eğitimini almış uzman kişiler tarafından, sağlık açısından risk oluşturmayacak yöntemlerle ve steril (hijyenik) ortamda, özel cihazlar kullanılarak yapılır.

Medikal ayak bakımında pedikürden farklı olarak ayaklar suda bekletilmez, tırnak etleri kesilmez ve ponzalama işlemi yapılmaz. Tırnak etleri kesilmediği için tırnak kenarlarından dokulara ve tırnak altına sızıntı riski, deformasyon oluşumu, enfeksiyon oluşumu, mantar ve batık oluşumu risklerini ortadan kaldırır.

Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

Pedikür işleminde suda bekletilen ayaklarda ponzalama sırasında, vücuttan uzaklaştırılması gereken ölü dokunun yanı sıra, canlı dokuların da yok edildiği ve buna bağlı olarak vücudun kısa süre sonra o bölgelerde daha fazla doku üretmeye çalıştığı gözlemlenir. Medikal ayak bakımlarında ayaklar suda bekletilmez, ayak altından temizlenen doku sadece ölü dokudur ve gereksiz doku kaybı önlenir. Böylece deri kalınlaşması engellenmiş olur ve bakım sıklığı azalır.

İşlemler sırasında kullanılan cihazlar ve uçlar özel sterilizasyona tabi olup, kişi için ilk kullanılan standartlarda muhafaza edilerek bulaşıcı hastalık riski tamamen ortadan kaldırılır. Cihazlar, uçlar ve çalışan uzmanlarla ilgili bulaşıcı hastalıklar konusunda her türlü önlem alınmıştır.

Tunara Estetik Hakkında

Özel Tunara Polikliniği 2005 yılında İskenderun'da kuruldu. Güzellik sektöründe çok çeşitli uygulamaları gerçekleştiren merkezimiz, uygulamaların tamamını istenilen niteliklerde ve planlanan zamanda yaparak bugünkü durumuna ulaşmıştır.

Merkezimiz, bünyesinde bulunan uzman kadrosu ile çalışmalarını ve büyümesini sürdürmektedir.

Çalışanlarımız, cilt ve vücut sağlığı konusunda uzmanlaşmış olup, işin yoğunluğuna göre ekip ve ekipmanları takviye edebilecek esnekliğe ve donanıma sahiptir.

İskenderun Adres

Şehit Pamir Cad. Savaş Mah. Abdullah Biçer İş Merkezi No: 22 Zemin Kat
İskenderun / Hatay

İskenderun Telefon

(0326) 617 99 10