Vücut Bakımı

Vücut Bakımı Detay / Taş Masajı
Taş Masajı

Taş Masajı

Sıcak Taş Terapisi yada  La Stone Therapy de denilmektedir.

Sıcak Taş Masajının en önemli özelliği suda ısıtılmış taşlar kullanılarak taştaki ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj çeşididir. Sıcaklığın vücuda iyice nüfuz etmesi ve ısıtılmış soğutulmuş bazalt taşlarıyla özel yöntemlerle ve aromalarla uygulanır. Süresi 60 dakikadır.

Neden bazalt taşı ?

Masajın olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesi termoterapidir. Sıcak Taş Terapisi, uzun süre ısıyı üzerinde tutma özelliğine sahip volkanik lav (bazalt) taşları ile yapılır. Bu pürüzsüz, parlak ve değişik boylardaki yassı taşlar su içerisinde ısıtılırlar. Bazalt özelliğine sahip olan bu taşlar ilk başta parlak olup  ısındıkça siyah bir renge dönüşür. Sıcak taşlar masaja başlamadan önce vücudun belli kilit noktalarına yerleştirildiğinden daha masaja başlanmadan taşların ısısı kasların derinlerine nüfuz eder ve Termoterapi den yararlanılmaya başlanır. Daha sonra kişiye özel aroma yağları ile masaj uygulanır.  Sıcak Taşlarla yapılan termoterapinin etkisiyle bir ovma hareketi, normal bir masajda ki on ovma hareketine eşit olduğundan  özellikle kronikleşmiş olan kas, kemik ve eklem Sorunları ve rahatsızlıkları,bel ve sırt ağrısı, gerginlik, sıkıntı, stres, regl, sancılı regl, gibi durumlarda periyodik olarak uygulanır. Bunun dışında  kişi fiziksel, duygusal ve zihinsel rahatlık içinde taş masajı tercih edilmektedir. 

Tunara Estetik Hakkında

Özel Tunara Polikliniği 2005 yılında İskenderun'da kuruldu. Güzellik sektöründe çok çeşitli uygulamaları gerçekleştiren merkezimiz, uygulamaların tamamını istenilen niteliklerde ve planlanan zamanda yaparak bugünkü durumuna ulaşmıştır.

Merkezimiz, bünyesinde bulunan uzman kadrosu ile çalışmalarını ve büyümesini sürdürmektedir.

Çalışanlarımız, cilt ve vücut sağlığı konusunda uzmanlaşmış olup, işin yoğunluğuna göre ekip ve ekipmanları takviye edebilecek esnekliğe ve donanıma sahiptir.

İskenderun Adres

Şehit Pamir Cad. Savaş Mah. Abdullah Biçer İş Merkezi No: 22 Zemin Kat
İskenderun / Hatay

İskenderun Telefon

(0326) 617 99 10