Cilt Bakımı

Cilt Bakımı / Dolgu
Dolgu

DolguYaşlanma ve yer çekimi etkisi ile oluşan kırışıklıkların tedavisinde, ciltteki elastikiyet kayıpları sonucu oluşmuş alanların doldurulmasında ve dudak kalınlaştırmak amacı ile kullanılmaktadır. Dolgular akışkan özelliktedirler. Bu sayede de enjektör yardımıyla uygulanırlar. Dolgular hacim problemi olduğu düşünülen bir bölgeye hacim vermek amacıyla uygulanırlar.

Dolgu Tedavisi Ağrılı mıdır ?

Lokal anestezik bir krem ile 45 dakika süren bir anestezi yeterli olmaktadır. Yüz germe çok rahat tolere edilebilen bir tedavidir. Dudak sinir yoğunluğu açısından çok zengin bir bölge olduğu için dolgunlaştırma işleminde diş hekimlerinin uyguladığı anestezi tercih edilir. Dolguların uygulama alanları :

  • Dudak kalınlaştırma
  • Kırışıklıkların belirginliğinin azaltılması
  • Alın ve ağız çevresi çizgilerinin azaltılması
  • Burunda bazı yükseklik problemlerin düzeltilmesi
  • Yanakların belirginleştirilmesi
Hyaluronik asit içerikli dolguların çok değişik formları vardır ve bu nedenle hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir.
Hyaluronik asit normalde ciltte bulunan bir yapıdır. Hyaluronik asit içerikli dolgular alerji problemi yaratmayan ürünlerdir. Enjekte edildiği bölgeye göre kalıcılık süresi değişmektedir. Dudak dolgusu ise en kısa süre kalıcılık sağlanan bölgedir.
Tunara Estetik Hakkında

Özel Tunara Polikliniği 2005 yılında İskenderun'da kuruldu. Güzellik sektöründe çok çeşitli uygulamaları gerçekleştiren merkezimiz, uygulamaların tamamını istenilen niteliklerde ve planlanan zamanda yaparak bugünkü durumuna ulaşmıştır.

Merkezimiz, bünyesinde bulunan uzman kadrosu ile çalışmalarını ve büyümesini sürdürmektedir.

Çalışanlarımız, cilt ve vücut sağlığı konusunda uzmanlaşmış olup, işin yoğunluğuna göre ekip ve ekipmanları takviye edebilecek esnekliğe ve donanıma sahiptir.

İskenderun Adres

Şehit Pamir Cad. Savaş Mah. Abdullah Biçer İş Merkezi No: 22 Zemin Kat
İskenderun / Hatay

İskenderun Telefon

(0326) 617 99 10